Oko kalejdoskopu w FINA

Serdecznie zapraszamy do FINA na OKO KALEJDOSKOPU W FINA 14 września 2019 r. godz. 11:00

Nowy rok szkolny zaczynamy od podróży w magiczny świat animacji, w który młodych widzów zabiorą filmy odkryte podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez dzieci OKO KALEJDOSKOPU. Wybrane zwycięskie i wyróżnione filmy pokażemy w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym już w sobotę 14 września 2019 r. Zaczynamy o 11:00 w siedzibie FINA (ul. Wałbrzyska 3/5).

Spotkanie z animacją urozmaicą warsztaty, które startują o godz. 12:00:

  • Raz, dwa trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! ABC ANIMACJI dla uczestników w wieku 7–9 lat. Pokażemy co zrobić, aby wprawić w ruch postać wyciętą z papieru, sprawdzimy ile czasu zajmuje nakręcenie minuty filmu, zastanowimy się jakimi „aktorami” są bohaterowie naszych lubionych filmów. Ponadto obejrzymy przepiękną opowieść o „Kundelku” (w reż. Lidii Hornickiej, 1969) oraz sprawdzimy, co się stanie z tymi, którzy nie posłuchają ostrzeżenia, aby „Nie drażnić lwa” (reż. Tadeusz Wilkosz, 1960). Wspólnie odkryjemy tajemnice ruchomych obrazów, nauczymy się animować i stworzymy swoje zabawki optyczne. Rozszyfrujemy czym jest zoetrop, jak działa taumatrop i dlaczego każdy obraz widziany w kalejdoskopie jest piękniejszy od poprzedniego?
  • Warsztat tworzenia zmywalnych tatuaży dla uczestników w wieku 10–12 lat. Zanurzymy się w archiwach, pokażemy jak szukać, aby znaleźć prawdziwe perły, korzystać z nich nie łamiąc prawa i, co najważniejsze, jak je potem remiksować, aby stworzyć niepowtarzalne i inspirujące tatuaże. FINA wraz z Centrum Cyfrowym zaprasza wszystkich ciekawskich, twórczych, szalonych i odważnych! Sami zaprojektujemy swoje wymarzone zmywalne ozdoby, a część z nich potem