AKTUALNOŚCI
 • Merkury

  ul. Brzeska 43
  21-500 Biała Podlaska
  (83) 343 28 97
 • 44. Forum Wokół Kina w Gdyńskim Centrum Filmowym

  Zapraszamy na 44 . Forum Wokół Kina, które odbędzie się w dniach od 12 do 14 grudnia 2017 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym .

  Program forum

  Podczas spotkania kin SKSiL omówione zostaną następujące tematy:

  • finansowanie seansów filmów studyjnych
  • reprezentacja interesów kin w PISF, Komisji Prawa Autorskiego, wobec organizacji zbiorowego zarządzania – nowe zagadnienia
  • ramowe umowy dystrybucyjne
  • akcje promocyjne i programy lojalnościowe – zasady organizacji i zgodność z prawem
  • projekt ustawy dotyczącej handlu w niedzielę a działalność kin i usług z nią związanych
  • nowe formy reprezentacji interesów kin studyjnych i lokalnych – działalność Stowarzyszenia Kin Studyjnych
  • promocja działalności kin studyjnych i lokalnych
  • planowane wspólne, ogólnopolskie projekty kin niezależnych na rok 2018
  • nagrody SKSiL dla filmów dla dzieci i młodzieży – wsparcie ich rozpowszechniania

   

   

 • Święto Kina

   „Święto Kina” już 9 i 10 grudnia!

   9-10 grudnia widzowie z całej Polski mają okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

  Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

  Polskie kino ma co celebrować. Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Święto Kina”. W akcji biorą udział sieci kin: Cinema City, Helios, Multikino i Cinema 3D, jak również kina niezależne zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary.

  Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek.

  Patronem medialnym „Święta Kina” jest Polsat i RMF FM.

  Więcej informacji oraz listę kin uczestniczących w akcji można znaleźć na stroniewww.swietokina.com oraz na fanpage’u www.facebook.com/swietokina/.INFORMACJE
Tu znajdziesz przydatne informacje oraz pliki z Logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych. wiecej
KONTAKT
Filmoteka Narodowa
Filmoteka Narodowa
- Instytut Audiowizualny

ul. Puławska 61
00-975 Warszawa
e-mail: jhorecki@fn.org.pl
tel. (22) 542 10 93
O SIECI
Sieć Polskich Kin Cyfrowych to program realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współudziale Filmoteki Narodowej mający na celu pomoc kinom studyjnym w przejściu z analogowej do cyfrowej ery kina. W wyniku procesu cyfryzacji kina studyjne przemieniają się w nowoczesne obiekty kultury o wysokim standardzie projekcji, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych wartości prezentowanych przez te wypełnione magią miejsca.

Kina Sieci wyposażone są w nowoczesne projektory cyfrowe umożliwiające również projekcje w systemie 3D oraz w przestrzenny dźwięk. Warunki w kinach cyfrowych pozwalają widzom odbierać dzieła filmowe w najwyższym standardzie, przy użyciu technik XXI wieku.

WIĘCEJ

MAPA SIECI