1. Films for Food Festival

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami.
Koncentrując się na tematyce jedzenia i towarzyszących mu rytuałach twórcy FILMS for FOOD chcą rozwijać kulturę kulinarną w Polsce traktując film jako narzędzie edukacji i nośnik zmian społecznych.
FILMS for FOOD to pokazy najlepszych filmów (fabularnych i dokumentalnych) o jedzeniu oraz towarzyszące im spotkania z ekspertami, naukowcami, artystami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty, akcje kulinarne i działania artystyczne.

FILMS for FOOD prezentuje swoje filmy w formie cyklu wędrującego po kinach studyjnych i przestrzeniach artystycznych całej Polski. Zainicjowało swoją działalność w listopadzie 2016 organizując polską premierę filmu „Noma: My Perfect Storm” – filmu o René Redzepim, szefie kuchni słynnej restauracji Noma w Kopanhadze. Pierwszy pokaz filmu uświetniło spotkanie z kucharzami, którzy współpracowali z Redzepim zaś w restauracjach Bez Gwiazdek i Atelier Amaro odbyły się specjalne kolacje inspirowane filmem i kuchnią Nomy.
Kolejnym filmem cyklu jest dokument pt. „W obronie jedzenia”, zrealizowany w oparciu o bestsellerową książkę amerykańskiego dziennikarza i działacza społecznego Michaela Pollana.

Pomysłodawcami FILMS for FOOD i organizatorami pokazów cyklu są: filmoznawczyni Lucyna Zembowicz, która w latach 2009 -2014 współorganizowała Kuchnia+ Food Film Fest oraz dziennikarz kulinarny Jakub Gutek.

FILMS for FOOD jest również dystrybutor food filmów. “Noma: My Perfect Strom” to pierwszy film, który wprowadza na polskie ekrany.